480میلیارد تومان سهم استان یزد برای جهاد روشنایی

لینک کوتاه

اولين نشست شوراي راهبري طرح جهاد روشنايي در استان يزد روز گذشته به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و با حضور نمايندگاني از بسيج سازندگي، كميته امداد امام خميني(ره)، سازمان بهزيستي، دفتر امور شهري و روستايي استانداري و شركت‌ توزيع نيروي برق استان در سالن احرام‌پوش اين سازمان برگزار شد.

به گزارش طلوع یزد، این نشست در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقشار کم برخوردار جامعه از طریق توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر مقیاس کوچک در قالب طرح جهاد روشنایی استان برگزار و در خصوص نحوه اجرای آن بحث و تصیم‌گیری شد.
طرح جهاد روشنایی در مجموع با مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان از محل جز (۶) بند (د) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تامین منابع خواهد شد و تسهیلاتی برای ایجاد هر واحد مولد خورشیدی تا سقف ۱۲۰میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و مهلت بازپرداخت ۸۰ ماهه برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

این طرح شامل کلیه ساکنان روستاها، مناطق حاشیه‌ای شهرها و مناطق محروم که متقاضی دریافت مولد خورشیدی بوده و از سوی نهادهای معرفی کننده معرفی و شرایط عمومی و اختصاصی آنها مورد تایید ساتبا(شرکت توزیع) و بسیج سازندگی قرار گیرد، است.
با اجرای این طرح در استان قرار است، تاپایان امسال نزدیک به ۲۰ مگابایت از سهمیه ۱۵۰ مگابایتی سند تحولی یزد نوین محقق شود.
تمامی فرآیند اجرای طرح جهاد روشنایی از سوی ۳۶ گروه جهادی متخصص در سطح استان با محوریت قرارگاه جهادی استان انجام خواهد شد.

از اهداف این طرح می‌توان به کمک به افزایش درآمد و رفع فقر در روستاها و مناطق محروم حاشیه شهرستان‌های استان، تنوع بخشیدن به سبد تامین انرژی کشور، تقویت پدافند غیر عامل در پایدار سازی تامین برق و کاهش مخاطرات شبکه توزیع، افزایش بهره‌مندی کشور از مزایای اقتصادی پهنه سرزمینی با توجه به شرایط مطلوب در تابش خورشید، کاهش مصرف سوخت‎های فسیلی و کمک به بهبود شرایط زیست محیطی کشور و بسترسازی جهت افزایش ظرفیت تولید قطعات و ادوات مورد نیاز احداث نیروگاه‌های خورشیدی در داخل به منظور تقویت روند گسترش راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی اشاره کرد.
توانمند سازی اقشار کم توان و زایل کردن فقر مطلق از جامعه روستایی و حاشیه نشین شهرهای استان و مناطق محروم، افزایش ظرفیت تولید انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، گسترش عدالت و بهره‌مندی اقشار کم توان از درآمدهای حاصل از تولید و فروش برق، تقویت توجه مسئولین به مزیت‌های تولید برق بر پایه انرژی‌های تجدیدپذیر و تقویت پدافند غیرعامل در حوزه تامین امنیت انرژی از دیگر راهبردهای طرح جهاد روشنایی در استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *