۵۵زوج جوان یزدی در آغاز دهه امامت و ولایت زندگی مشترک خود را آغاز کردند

لینک کوتاه

جشن بزرگ زیباترین پیوند با حضور ۵۵ زوج یزدی و مسئولین استانی در باغ دولت آباد یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ همزمان با آغاز دهه امامت و ولایت و هفته ازدواج، مراسم جشن «زیباترین پیوند» برای ۱۱۰ جوان یزدی تازه مزدوج شده به نیت نام مبارک امیرالمومنین (ع) در باغ دولت آباد برگزار گردید.

استاندار یزد ضمن تبریک اعیاد دهه امامت و ولایت و تبریک ازدواج به زوج های جوان گفت: فراهم کردن زمینه مناسب جهت ازدواج آسان جوانان و دوری از تجملات برای استان یزد و کل کشور یک ضرورت محسوب می‌شود و باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

فاطمی کمک به ازدواج جوانان را بهترین حرکت برای ترویج ازدواج آسان دانست و بیان داشت: اگر ازدواج در جامعه با فرهنگ‌سازی و همکاری بخش‌های مختلف صورت گیرد خیلی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه مرتفع می‌شود و باید همکاری ها بیشتر شود.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این مراسم با اشاره به اینکه ازدواج امری مقدس و مبارک در دین مبین اسلام است و زمینه آرامش و تکامل انسان را فراهم می‌کند افزود: ما الگوهای خوبی از سبک زندگی داریم ولی متاسفانه در الگوسازی، معرفی و آموزش سبک زندگی به خصوص سبک زندگی و ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) به خوبی عمل نشده است و امیدواریم با همکاری و همدلی بیشتر این مهم تحقق یابد.

صداقت هدف از برگزاری مراسم جشن زیباترین پیوند را ترویج فرهنگ ازدواج و آسان‌سازی این امر مقدس در بین جوانان دانست و اظهار داشت: برگزاری مراسم ازدواج به ساده ترین شکل ممکن می‌تواند پایداری زندگی مشترک را به دنبال داشته باشد و سعی شده مراسم جشن زیباترین پیوند نیز ساده برگزار شود تا الگویی برای سایر زوج ها نیز باشد.

وی ضمن تبریک آغاز زندگی مشترک به نوعروسان و دامادهای این جشن گفت: زن و مرد اگر در زندگی وظایف خود را بر اساس ارزش ها و آنچه اسلام معین کرده ‏انجام دهند زندگی موفقی خواهند داشت و احترام متقابل و توجه به نیازهای طرف مقابل یکی از مهم ترین رمزهای موفقیت یک زندگی مشترک است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده، در طول سال نیز چندین جشن ازدواج آسان برگزار خواهد شد و هر موسسه و نهادی که  در زمینه ازدواج، خانواده و جمعیت برنامه ای داشته باشد، سازمان آمادگی همکاری با او را دارد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد هم  ضمن تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: همه باید در راستای ازدواج آسان و بهنگام تلاش کنیم و در همین راستا رزمایش جهیزیه یکهزار جهیزیه بنام یکهزار شهید به همت صنعتگران و معدن کاران در استان برگزار می شود.

مراسم جشن «زیباترین پیوند» با خواندن خطبه عقد به صورت نمادین برای زوج های جوان آغاز شد و پس از آن مراسم خنچه برون، اجرای نمایش طنز، اجرای خوانندگی، اجرای سرود و سخنرانی از دیگر برنامه های این جشن بود.

این مراسم به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، شبکه فعالین ازدواج شفا استان یزد و مجمع خیرین ازدواج برگزار شد تا ضمن عمل به آموزه‌های اسلامی مبنی بر ساده گرفتن در ازدواج، این فرهنگ والا که در توصیه‌های پیشوایان دینی ما به ویژه رهبر معظم انقلاب بارها تکرار شده است، نهادینه شود.

گفتنی است در این جشن «مهران فاطمی» استاندار یزد، «سیدمحمدرضا مدرسی» فرماندار یزد، «عزیزالله سیفی» رییس شورای شهر یزد، «سیدناصر حیدری»، «فخرالسادات خامسی» و «بی‌بی فاطمه حقیرالسادات» اعضای شورای شهر یزد، «ابوالقاسم محی الدینی» شهردار یزد، «مجتبی صداقت» معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و «علیرضا پورسلمان» مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *