کلاهبرداری با شگرد فروش خودرو در سایت دیوار

لینک کوتاه

رئيس پليس فتا استان يزد از شناسايي کلاهبرداري که با قرار دادن تصاوير خودرو در سايت‌هاي واسط خريد اقدام به کلاهبرداري با ترفند دريافت پيش پرداخت تحت عنوان بيعانه از طعمه‌هاي خود مي‌کرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “مرتضی ابوطالبی” در خصوص این پرونده کلاهبرداری گفت: درپی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت‌.
وی ادامه داد: با بررسی‌ها و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس فتا مشخص گردید فردی ساکن تهران با انتشار آگهی فروش خودرو در سایت دیوار تعدادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری کرده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: این متهم با درج آگهی با قیمت وسوسه‌انگیز فروش خودرو در سایت دیوار، اقدام به اخذ بیعانه از قربانیان می‌کرد و در نهایت کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و هماهنگی با دادسرا، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
سرهنگ ابوطالبی تصریح کرد: فرد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس فتا در تحقیقات ماموران ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری در سایت مذکور شد اما پس از مواجه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کرد وبیان نمود با انتشارعکس‌های غیر واقعی و جلب اعتماد افراد مبلغ ودیعه را دریافت و بعد دیگر سیم کارت جدید تهیه نموده و خط مورد نظر را خاموش می نمودم.
رییس پلیس فتا استان یزد به شهروندان توصیه کرد: علیرغم اینکه بارها تأکید شده که صرفاً خرید حضوری و پس از بازدید مبلغ را واریز نمایید باز نیز شاهد هستیم افراد فریب ترفندهای کلاهبرداران را خورده وقبل از مشاهده کالا ودیعه را واریز می نمایند.
سرهنگ ابوطالبی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی مستقیم کارشناسان و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست های مردمی و یا با شماره گیری 096380 مرکز فوریت‌های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.