نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس:

باید فکری به حال بازار کار رشته‌های دانشگاهی شود

لینک کوتاه

دکتر جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس گفت: باید فکری به حال بازار کار رشته‌های دانشگاهی شود.

به گزارش طلوع یزد،دکتر محمد صالح جوکار صبح امروز در بازدید از برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه یزد، با اشاره به فضای مناسب جهت برگزاری کنکور، گفت: امسال شاهد افزایش داوطلبین کنکور بودیم و امیدواریم که این عزیزان موفق باشند.
نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تغییری در رشته‌های تحصیلی و نیازمندی‌های بازار کار در کشور صورت گیرد، اضافه کرد: باید به‌گونه‌ای باشد تا در رشته‌های ریاضی و فنی شاهد حضور بیشتر دانش آموزان باشیم.
وی با اشاره به کاهش داوطلبین رشته‌های فنی و ریاضی نسبت به سال‌های قبل، گفت: یقینا این کاهش داوطلب در این دو رشته در درازمدت می‌تواند اثرات منفی بر روی بازار کشور داشته باشد.
جوکار در پایان اظهار داشت: برخی از داوطلبین برای انتخاب رشته‌های خود با مشکل مواجه شدند که برخی از آنها مشکلات سیستمی و برخی مشکلات انسانی را در پی داشته و به علت شرایطی که وجود دارد، امکان شرکت در آزمون را نداشتند و همین مسئله سبب عقب افتادن این دانش آموزان از تحصیل می‌شود. در این خصوص باید چاره‌ای اندیشیده شود تا چنین مسائلی اتفاق نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.