از امروز؛

آغاز بزرگترین ماراتن علمی کشور

لینک کوتاه
کنکور1401

نماینده تام الاختیار سازمان سنحش در استان یزد: آزمون سراسری از امروز با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر آغاز شد.

به گزارش طلوع یزد، میرحسینی گفت: آزمون سراسری از امروز چهارشنبه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر آغاز شده و سپس داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی در روز پنجشنبه، گروه آزمایشی علوم تجربی به عنوان پرداوطلب‌ترین گروه در روز جمعه و گروه هنر و زبان خارجه هم در روز شنبه به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: ۲۰ هزار و ۲۳۷ داوطلب در استان یزد حضور دارند که ۶۱ درصد آنان را خانم‌ها و ۳۹ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند. امسال نسبت به سال‌های قبل با افزایش ۹ درصدی داوطلبان مواجه هستیم.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش با اشاره به تغییر در ساعت خروج داوطلبان به دلیل تعدد دفترچه‌ها تصریح کرد: داوطلبان در سال‌های گذشته یک ساعت پس از آغاز آزمون می‌توانستند از حوزه امتحانی خارج شوند، اما امسال خروج داوطلبان رشته هنر و زبان از ساعت ۱۰، علوم ریاضی و انسانی از ساعت ۱۱:۱۵ و علوم تجربی از ساعت ۱۱:۳۰ خواهد بود.

میرحسینی اظهار داشت: از ۱۲ هزار و ۴۷۶ داوطلب در شهر یزد، ۱۱ هزار و ۶۰ نفر در حوزه دانشگاه یزد آزمون داده و با توجه به آغاز کنکور از ساعت هشت صبح از داوطلبان می‌خواهیم به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که در ترافیک معطل نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *